theme-sticky-logo-alt
Paintball

Wszystko na temat gry w paintball

0 Komentarze

Paintball to militarna gra zespołowa, bardzo modna w ostatnim czasie. Jest to atrakcja, na którą decydują się organizatorzy wieczorów kawalerskich, imprez urodzinowych, a imprezy firmowe to praktycznie już codzienność.
Pole paintballowe to miejsce, na którym odbywają się rozgrywki drużynowe. Każdy z uczestników dostaje do ręki broń pneumatyczną, tzw. marker do paintballa, który wypełniony jest pociskami wypełnionymi farbą. Gra w paintball może mieć różne scenariusze.

Scenariusze rozgrywek w paintball

Gra przebiega w kilku trybach. Pierwszym jest tryb solo, w którym każdy jest przeciwko każdemu. Drugi tryb to tryb drużynowy. Jest tu możliwość różnych opcji, ale najczęściej chodzi w tym o wyeliminowanie drużyny przeciwnika. Można także określić umowną liczbę liczbę strzałów, które może otrzymać każdy gracz. Najbardziej popularne jest rozwiązanie, w którym jeden celne oddany strzał równa się śmierci, czyli usunięciem z pola bitwy każdego trafionego gracza.

W co się ubrać do gry w paintball?

Do gry powinno się założyć wygodne dresy, leginsy, bawełniane podkoszulki, tak, aby nic nie krępowało ruchów. Na to ubranie zakłada się kombinezon, najlepiej moro. Buty powinny być wygodne, troszkę wyższe, tak aby zabezpieczały stawy. Ubranie może zostać zaplamione farbą podczas rozgrywek, dlatego dobrze jest ubrać takie rzeczy, których nie szkoda będzie potem wyrzucić.

Jakie zasady obowiązują podczas rozgrywek?

Po pierwsze nie należy nigdy ściągać maski i to dla własnego bezpieczeństwa. strzelać należy zawsze z odpowiedniej odległości, czyli około sześć metrów. Zabronione jest pozywanie alkoholu, albo środków odurzających przed rozpoczęciem gry i w jej trakcie. Należy również korzystać z miejsc, które są specjalnie przeznaczone na rozgrywki tego typu.

Gdzie zorganizować rozgrywki paintballowe?

Jednym z najlepszych miejsc na rozgrywki tego typu jest Arena Mocy. są tu aż cztery niesamowite poligony do gry, a także Sala Gier na wypadek deszczu. Każdy z poligonów różni się miedzy sobą wielkością, poziomem trudności gry, a także scenariuszem, który jest opracowany przez starszych, bardziej doświadczonych graczy.
Przemyślane rozstawienie przeszkód, gęste, utrudniające poruszanie się zabudowania sprawiają, ze gry w plenerze dostarczają niesamowitych emocji.
Po skończonych rozgrywkach można odpocząć w barze z zimnymi, albo gorącymi napojami, rozpalić ognisko czy grilla i świętować zwycięstwo albo opłakiwać porażkę. Arena Mocy znajduje się niedaleko Krakowa , w malowniczej miejscowości Sieraków.

Kolejny post
Hala Miziowa i Pilsko

0 Komentarze

Dodaj odpowiedź

15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://kolejbaba.com 300 1